Lancering onderzoeksdatabase voor het HBO

Onderzoek Haagse HogeschoolBegin deze maand heeft de Haagse hogeschool haar onderzoeksdatabase gelanceerd in opdracht van de afdeling Lectoraten en Onderzoek. Deze database moet onderzoeken op de hogeschool uit de motteballen gaan halen.

Jaarlijks worden er duizenden goede en soms minder goede onderzoeken gedaan op de hogeschool door studenten, docenten en lectoren. Hiermee vervult de Hogeschool een belangrijke rol voor organisaties en het bedrijfsleven in de regio en veelal ver daarbuiten. Het is opvallend hoe weinig er met deze onderzoeken gedaan wordt.

Vindbaarheid

De onderzoeksdatabase moet hier verandering in gaan brengen. Onderzoeken worden beter vindbaar gemaakt, onderzoekers kunnen elkaar beter vinden en de waarderingen van het onderzoek door zowel opdrachtgever, docent als studenten wordt openbaar gemaakt. De hogeschool publiceert intern al haar onderzoeken om een grote transparantie en kwaliteit van het onderzoek te bewerkstelligen. Extern zullen de onderzoeken komen die boven een bepaalde score zijn uitgestegen (bijvoorbeeld boven een 7). De onderzoeksdatabase is een aanvulling op de HBO-Kennisbank.

Uitbreiding naar andere Hogescholen en universiteiten

WEBclusive heeft de onderzoeksdatabase gebouwd en is erg benieuwd of andere Hogescholen en mogelijk Universtiteiten ook wat zien in een dergelijke meer transparante weergave van het onderzoek dat binnen de instelling voor het werkveld wordt uitgevoerd.

Delen:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • eKudos
  • email
  • Hyves
  • LinkedIn
  • MSN Reporter
  • MySpace
  • NuJIJ
  • StumbleUpon
  • Twitter

Blog

Sterke groei in aantal gecertificeerde PHP ontwikkelaars
In de afgelopen 5 maanden zijn er ruim 13% extra PHP ontwikkelaars geslaagd voor het ZCE-examen. Dit...

Kijkje achter de schermen bij project eLinea
Sinds eind vorig jaar is WEBclusive betrokken bij de ontwikkeling van een uniek project binnen de ui...

WEBclusive wordt Zend Solution Partner
Per 1 mei 2010 is WEBclusive toegetreden tot een selecte groep van bedrijven in de Benelux die gecer...

Tweets